niedziela, 20 marca 2016

Szczęście :)

Hej :)
            Ciężko jest być szczęśliwym na co dzień przez 24 h na dobę. Pogoda nam w tym nie pomaga, a aura w Polsce też nie jest najlepsza. Przeciętny Polak znalazłby w ciągu pięciu minut więcej powodów do depresji niż do bycia szczęśliwym. Każdemu z nas wydaje się niekiedy że już chyba gorzej być nie może… A jednak… może. I trzeba się z tym pogodzić. Dużo szybciej to robię odkąd uświadomiłam sobie jedną rzecz że nic się nie dzieje bez przyczyny. Bóg stawia przed nami przeszkody… ale nie po to by udowodnić nam że nie damy rady. On stawia je odpowiednie do tego co możemy unieść na swoich barkach. Każda przeszkoda w życiu daje nam lekcje, niekiedy uświadamia nam że może warto jest coś zmienić w swoim postępowaniu, niekiedy pomaga nam podjąć decyzje, a niekiedy zmienia nam życie o 180 stopni. 
            Nauczyliśmy się cieszyć się tylko z rzeczy które przychodzą ,, z wielką pompą’’ nie cieszymy się z drobnostek które spotykają nas na co dzień. Nie zauważamy promieni słońca po długich pochmurnych dnia, nie widzimy gdy ktoś obcy uśmiechnie się do nas na ulicy, bo przecież na pewno się nie uśmiecha, tylko z nas wyśmiewa, nie cieszymy się ze zwykłych słów dziękuje, bo przecież za nie nic nie kupimy.
            Jak sprawić by być szczęśliwym człowiekiem ? Myślę że pierwszy dzień wiosny jest dobry na to by zmienić coś w naszym życiu. Chciałabym zacząć prowadzić tu cykliczny projekt… Projekt szczęście.
Zacznijmy więc dziś od części pierwszej którą nazwę……Zmień myślenie.
Tak często mamy z tym problem, bo jak to… Stanąć przed kimś i powiedzieć całą prawdę…. Warto pierw stanąć przed samym sobą… I powiedzieć sobie samemu prawdę… I zacząć żyć na nowo
             Pierwszą rzeczą jaką trzeba sobie przyznać jest to że dzisiejszy dzień jest wyjątkowy, jest jeden jedyny już się nigdy nie powtórzy. Nie cofniemy czasu, więc trzeba cieszyć się nim jak najbardziej umiemy. Może warto dziś zacząć robić rzeczy na które nigdy nie mieliśmy czasu ? A może po prostu wrócić do czegoś czego już dawno nie robiliśmy ? Dziś może być tym dniem który zmieni całe Twoje życie. Dziś możemy pogodzić się z kimś z kim już dawno się pokłóciliśmy, każdy zasługuje na wybaczenie, możemy zadzwonić do kogoś z kim dawno nie rozmawialiśmy. A może właśnie dziś zmienimy nie tylko swoje, ale i kogoś życie. Trzeba nauczyć się być otwartym na to co przynosi każdy dzień.

          Dziś możemy zrobić coś więcej, możemy pokonać swoją największą przeszkodę którą jest strach. Dzień stanie się o wiele piękniejszy gdy okaże się że mimo to że się czegoś baliśmy wcale nie okazało się takie straszne. Pamiętam jak nie raz 3 dni wcześniej bałam się jakiegoś egzaminu, a w dzień kiedy stawałam przed drzwiami w którym się on miał odbywać, i mówiłam,, A co będzie to będzie, muszę dać radę’’ . Stawał się najpiękniejszym dniem.  Druga sytuacja która uwieczniła mi się w pamięci było… jechanie drogą szybkiego ruchu zaraz po zdaniu prawa jazdy, nastawiałam się 3 tygodnie wcześniej zanim na nią trafiłam, prosiłam każdego czy nie mógł by mnie zawieść do szkoły, słyszałam nie, więc musiałam się odważyć, i przełamać strach, dzięki temu myślę że stałam się lepszym kierowcą, przez co jestem bardziej szczęśliwa.Życzę wam dużo szczęścia :)
Powodzenia !
K.

10 komentarzy:

 1. "Nic się nie dzieje bez przyczyny" - zawsze sobie tak tłumacze, gdy wydarzy się coś nie po mojej myśli :)
  Ciężko cieszyć się z każdego dnia, gdy ma się na głowie wiele spraw :) Bardzo pozytywny post i skłaniający do refleksji :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Czasami mi się wydaje, że tkwi w nas nieudolność szczęścia. Owszem nie da się być ciągle szczęśliwym, ale należy cieszyć się "z małych rzeczy" :) Moje motto! Nic nie dzieje się bez przyczyny. Wystarczy wziać sobie to do serca... ;) Uśmiech i uprzejmość! Pisałam m.in. o tym w niedawnym poście "Podróż zawana życiem".

  OdpowiedzUsuń
 3. Dobre rady <3 Postaram się sama do nich stosować, i miejmy nadzieje zmienią coś one w moim życiu :)
  Co powiesz na wspólną obserwacje?
  Mój blog♥

  OdpowiedzUsuń
 4. Tak naprawdę każdy moment jest dobry na zmiany :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo fajny post! Miło się czytało, pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 6. bardzo motywujący post :)
  zapraszamy w wolnej chwili :)

  OdpowiedzUsuń
 7. wiosna sprzyja zmianom nawet bardzo! dodaje energii i przypływa endorfin nawet od samego słonka :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Zgadza sie. Trudno jest sie cieszyc w tym szaro burym świecie. Dlatego lepiej częsciej jezdzic na wakacje :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Ludzie nie dostrzegają szczęścia w małych rzeczach i to jest przykre. BO to powinno być na nich punktem wyjścia, a nie odrazu cuda. Podobno to co dajemy zawsze do nas wraca. Choćby ten uśmiech, o którym wspomniałaś mógłby być dobrym początkiem. Zawsze staram się uśmiechać do obcych ludzi, ale ich reakcje rzadko bywają motywujące, chyba wiesz o co chodzi ;)

  Pozdrawiamy Szpilki :)

  OdpowiedzUsuń